Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Arquer

10 lutego 2021

Szybki, innowacyjny i nieinwazyjny test w moczu do diagnostyki i monitorowania raka pęcherza moczowego.

ADXBLADDER to bardzo dokładny, prosty i szybki do wykonania test do badania moczu, który może wykluczyć raka pęcherza z dokładnością do 99%. Wyprodukowany w Wielkiej Brytanii, przełomowy test ma szansę zrewolucjonizować sposób diagnozowania i monitorowania pacjentów z rakiem pęcherza moczowego.

ADXBLADDER może zmniejszyć częstotliwość poddawania pacjentów inwazyjnym badaniom oraz pomoże przyspieszyć diagnozę osób najbardziej zagrożonych chorobą. Solidny program badań klinicznych firmy Arquer pokazuje, że ADXBLADDER ma jedną z najwyższych czułości i ujemnych wartości predykcyjnych (NPV) spośród wszystkich testów do diagnostyki raka pęcherza moczowego i monitorowania nawrotów, wykonywanych w moczu.

Innowacją tego rozwiązania jest możliwość wykonania testu mimo stanu zapalnego czy obecności krwi w moczu. Dodatkowe korzyści to wykorzystanie standardowej technologii ELISA, łatwo dostępnej w szpitalnym laboratorium, możliwość przeprowadzenia badania dla próbki moczu o objętości nawet 10 ml, oraz szybka procedura testu, skutkująca otrzymaniem wyniku tak/nie w ciągu trzech godzin.

Wyniki dwóch największych prospektywnych, ślepych i wieloośrodkowych badań klinicznych pokazują, że marker MCM5 dokładnie odzwierciedla stan pacjentów i znacznie przewyższa czułością cytologię moczu.

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną produktu:


Gdzie ADXBLADDER znajduje zastosowanie w schemacie diagnostyki ?

Jak działa technologia MCM5?


Test ADXBLADDER wykorzystuje opatentowaną technologię wykrywania w moczu białka, wytwarzanego w wyniku ekspresji genu MCM5.

Ekspresja białka MCM5 w komórkach proliferacyjnych jest na wysokim poziomie, podczas gdy w pełni wyspecjalizowane komórki nabłonka przejściowego dróg moczowych nie wykazują ich ekspresji w ogóle. Jednak w przypadku rozwoju nowotworów, zarówno inwazyjnych jak i nieinwazyjnych, komórki wykazujące ekspresję białka MCM5 pojawiają się w warstwach powierzchniowych nabłonka. Skutkuje to obecnością komórek z ekspresją MCM5 w moczu. W efekcie test ADXBLADDER może potwierdzić lub wykluczyć raka pęcherza moczowego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o technologii MCM5.

ADXBLADDER to pierwszy test firmy Arquer ze znakiem CE, wykorzystujący technologię oznaczenia MCM5 do diagnostyki raka pęcherza. Firma Arquer obecnie testuje również tę technologię do diagnostyki raka prostaty i endometrium.

Roupret (pełna publikacja)

https://www.auajournals.org/doi/10.1097/JU.0000000000001084

Gontero (porównanie ADXBLADDER z cytologią moczu)

https://bjui-journals.onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/bju.15194


ADXBLADDER Zestaw ELISA:

Zestaw ADXBLADDER, nr kat. MC5001B zawiera wszystkie odczynniki wymagane do przygotowania i analizy próbek techniką ELISA, zarówno metodą manualną jak i automatyczną. 1 płytka 96-dołkowa, pokryta mysimi przeciwciałami monoklonalnym anty-MCM5.
• Roztwór płuczący i koniugat
• Substrat TMB i roztwór stopujący
• Bufor do lizy / Kontrola ujemna
• Kontrola pozytywna