Elmi
Firma ELMI oferuje drobny sprzęt laboratoryjny: wytrząsarki mikropłytkowe, wytrząsarki do probówek, wytrząsarki uniwersalne, łaźnie wodne, wirówki laboratoryjne.
Vortex V-3: Bardzo mała lekka i prosta wytrząsarka osobista przystosowana do pracy ciągłej i chwilowej (na nacisk). Wymienne stopki pozwalają na pracę ze wszystkimi rodzajami probówek o pojemnościach 0,5 do 50 ml.
Wytrząsarka DTS-2/ DTS-4 jest zwartym i bardzo łatwym w obsłudze urządzeniem przeznaczonym do utrzymywania mikropłytek immunologicznych w stałej temperaturze z możliwością ich jednoczesnego rotacyjnego wytrząsania. Podwójna pokrywa wykonana z przyciemnionego tworzywa zapewnia wystarczające dla większości zastosowań zaciemnienie inkubowanej płytki.
Seria DOS: Uniwersalne wytrząsarki umożliwiające mieszanie płynów w płaskodennych naczyniach laboratoryjnych (kolby, płytki Petriego, szalki itd). Urządzenie dostępne jest w 4 wersjach różniących się rozmiarem platformy i amplitudą rotacji. DRS-12: pozwala na kątowe mieszanie płynów w różnych naczyniach laboratoryjnych.
Wytrząsarki laboratoryjne
Wytrząsarki laboratoryjne mogą działać na różne sposoby, generując ruchy wibracyjne, posuwisto-zwrotne, rotacyjne, kołyskowe czy orbitalne w zależności od ustawień oraz typu urządzenia. Większość sprzętów oferuje jeden rodzaj trybu wytrząsania, ale w naszej ofercie można znaleźć również urządzenia, które oferują pracę w więcej niż jednym trybie.
Możliwe jest też wykorzystywanie ruchów 3D oraz ściśle określonego nachylenia wirowania w zależności od potrzeb konkretnej procedury badawczej. Oferowane wytrząsarki laboratoryjne pracują w sposób cichy, dokładny i stabilny, umożliwiając uzyskanie najlepszych parametrów. Niektóre z nich mogą posiadać automatyczne wyłączniki lub alarmy, informujące o upłynięciu określonej ilości czasu.
Jaka powinna być dobra wytrząsarka laboratoryjna?
Nie ma jednego, uniwersalnego urządzenia, które dobrze sprawdzi się w każdym ośrodku badawczym lub diagnostycznym. Konieczne jest dopasowanie go do swoich potrzeb. W asortymencie firmy Biokom dostępne są między innymi wytrząsarki laboratoryjne takich marek jak CAPP czy ELMI. Oba rodzaje wspomnianego sprzętu charakteryzują się kompaktową budową oraz dość szerokim spektrum zastosowania. Z ich pomocą można wytrząsać jedną lub kilka probówek czy płytek jednocześnie. Są przystosowane do wielogodzinnej pracy.
Na co zwrócić uwagę, wybierając wytrząsarkę laboratoryjną?
Podstawowym parametrem, na który zwraca się uwagę, wybierając wytrząsarkę jest ilość trybów oraz to, do jakich naczyń jest przystosowana oraz do jakich obciążeń. Duże znaczenie może mieć także zakres generowanych prędkości. Producenci przy swoich urządzeniach podają przedział temperatur oraz wilgotności, w jakich mogą pracować wytrząsarki, jednak przeważnie w warunkach laboratoryjnych nie występują żadne skrajności w tym zakresie.