Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Panasonic

30 listopada 2020

Firma Panasonic jest wiodącym japońskim producentem sprzętu laboratoryjnego od 1966 roku
(dawna nazwa firmy to: Sanyo, Panasonic Healthcare)

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo następujące produkty Panasonic:

  • Zamrażarki kriogeniczne -152°C
• Zamrażarki niskotemperaturowe -86°C
  • Zamrażarki Laboratoryjne/Farmaceutyczne do -25˚C/-30˚C/-40˚C
  • Chłodziarki/Chłodziarko-ZamrażarkiSzafy Chłodnicze/Chłodziarki do krwi i osocza
  • Inkubatory z chłodzeniem i grzaniem, Multigazowe oraz Cieplarki Mikrobiologiczne
  • Nowej generacji inkubatory CO2
  • Przenośne Mini-inkubatory CO2 Cellbox oraz systemy analizy „Live Cell” IncuCyte S3  
  • Autoklawy (Sterylizatory parowe)
  • Komory do hodowli roślin
  • Zbiorniki i dewary do przechowywania w ciekłym azocie -196°C

*Zamrażarki Niskotemperaturowe to Bezpieczeństwo najcenniejszych prób !

System „Dual Cooling” Panasonic

Konwencjonalne zamrażarki wykorzystują zazwyczaj pojedynczy układ chłodzenia, składający się z dwóch kompresorów. Jeżeli jeden z nich zwiedzie – urządzenie nie jest w stanie kontynuować dalszej pracy i wymaga natychmiastowej naprawy.

W modelach serii „VX” funkcjonują dwa niezależne układy chłodzenia – każdy z własną, dedykowaną sprężarką. W normalnych warunkach zapewniają one bezkompromisową wydajność i oraz możliwość zredukowania zużycia energii poprzez specjalny tryb „ECO”. W sytuacji awaryjnej – każdy z układów jest w stanie samodzielnie wygenerować temperaturę roboczą na poziomie -70°C i utrzymać ją do czasu usunięcia przyczyny usterki.

Najnowsze rozwiązania technologiczne i perfekcyjna ergonomia.

Izolacja próżniowa VIP Plus

Najefektywniejszy typ izolacji termicznej przeznaczony dla aparatury uzyskującej ekstremalnie niskie temperatury mrożenia. Wykorzystanie paneli próżniowych daje możliwość użycia cieńszych ścian komory, dzięki którym zamrażarki izolowane próżniowo oferują do 30% większe pojemności robocze przy niezmienionych wymiarach zewnętrznych. VIP Plus to najnowsza generacja paneli próżniowych z rdzeniem z włókna szklanego.

Uchwyt drzwi EZlatch Panasonic

Przeprojektowany uchwyt EZlatch o specjalnym, anatomicznie ukształtowanym profilu. Siła wymagana do otwarcia drzwi została zredukowana do absolutnego minimum – otwierasz/zamykasz wygodnie jak nigdy dotąd i bez niepotrzebnych szarpnięć. Zintegrowany zamek na klucz, możliwość zawieszenia kłódki oraz wyczerpujące testy fabryczne, potwierdzające trwałość i odporność na zużycie.

*Inkubatory z atmosferą CO2 – Idealne warunki hodowli dla każdych komórek

– Płaszcz powietrzny Direct Heat

Pożegnaj przestarzałe, niewygodne w obsłudze konstrukcje z płaszczem wodnym. Trzy niezależne strefy grzania sterowane ultraprecyzyjnym regulatorem PID. Optymalnie dobrane parametry cyrkulacji powietrza gwarantujące znakomitą stabilność i jednorodność temperatury wewnętrznej.

– Podwójny czujnik CO2 Dual IR

Nowatorski układ pomiaru zawartości dwutlenku węgla, wykorzystujący spektrofotometrię w podczerwieni. Zastosowanie dwóch, niezależnych sensorów – głównego i referencyjnego, umożliwia wyeliminowanie narażonych na awarię ruchomych elementów i zapewnienie ciągłej kalibracji „zera”. Bardzo dokładna kontrola stężenia gazu oraz niezwykle szybki powrót do zadanych parametrów istotny przy częstym otwieraniu drzwi inkubatora.

– Sterylizacja termiczna Dual Heat

Udoskonalona dzięki japońskiej myśli projektowej, najpopularniejsza metoda wyjaławiania wnętrza. Wykonanie procesu nie wiąże się już z koniecznością demontażu wyposażenia i ponownej kalibracji czujników. Specjalnie dobrana izolacja z pianki melaminowej powoduje, że inkubator z włączonym procesem sterylizacji nie wpływa negatywnie na inne urządzenia znajdujące się w jego pobliżu (np. gdy inkubatory ustawione są piętrowo).

– Unikalny stop stali nierdzewnej z miedzią inCusaFe

Komora i półki inkubatora wykonane z wyjątkowego stopu stali nierdzewnej z miedzią, który łączy bakteriobójcze właściwości miedzi z trwałością i wygodą konserwacji stali nierdzewnej. Nieinwazyjny, skuteczny i niewymagający żadnych dodatkowych inwestycji środek ochrony przed rozwojem niepożądanych mikroorganizmów oraz bezcenna pomoc w staraniach o zachowanie sterylności wnętrza.

– System sterylizacji SafeCell UV – Zawsze sterylne wnętrze

Programowalna, zsynchronizowana z otwarciem drzwi i nie powodująca powstawania ozonu lampa UV, która sterylizuje powietrze krążące w komorze oraz wodę używaną w procesie nawilżania atmosfery. Świetlówka ulokowana jest pod specjalną osłoną, co sprawia, że emitowane przez nią światło nie pada bezpośrednio na przestrzeń hodowli nie emitując ozonu.