Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Czytnik wielodetekcyjny i mikroskop Cytation 1 – Wszechstronność w przystępnej cenie!

18 października 2023

Urządzenia łączące w sobie możliwości czytnika wielodetekcyjnego oraz mikroskopu to dla wielu naukowców marzenie, jeśli chodzi o wyposażenie swojego laboratorium badawczego.
Niestety, urządzenia typu Cytation 5 czy Cytation 7 wraz z niezbędnym wyposażeniem przekraczają swoją ceną możliwości nawet dużych grantów NCN.
Jednakże nie jest to powód by rezygnować z marzeń o własnym Cytation w swoim laboratorium. Nie zapominajmy o ciekawym rozwiązaniu jakim będzie najmniejszy z rodziny Cytation czyli Cytation 1.

Cytation 1 – czym jest?

Cytation 1 to urządzenie łączące w sobie możliwości wielodetekcyjnego czytnika mikropłytkowego wraz z automatycznym mikroskopem komórkowym. Wykorzystując zatem jedno urządzenie jesteśmy w stanie wykonać oznaczenie ELISA oraz zobrazować rosnące na płytce komórki i np. policzyć je.

Czytnik wielodetekcyjny i mikroskop komórkowy – wiele możliwości

Cytation 1 w pełnej konfiguracji posiada moduł czytnika, pozwalający na pomiar absorbancji w oparciu o monochromator oraz moduł filtrowy do pomiaru fluorescencji i luminescencji, charakteryzujący się wysoką czułością oraz pozwalający m.in. na wykonywanie pomiarów typu polaryzacji fluorescencji. W przypadku mikroskopu mamy styczność z mikroskopem odwróconym działającym w trypie zarówno fluorescencyjnym jak i kolorowego jasnego pola w wysokim kontraście. Rewolwer mieści jednocześnie dwa obiektywy i wózek pozwala używać jednocześnie do czterech różnych kolorów (lub trzech oraz kostki laserowego autofocusu). Cytation 1 może ponadto zostać wyposażone w dwukanałowy dyspenser i kontroler składu atmosfery oraz pozostaje kompatybilny z takimi urządzeniami jak BioStack czy automatyczny inkubator szufladowy BioSpa.

Cytation 1 pozostaje zatem ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących uniwersalnego urządzenia mikropłytkowego w przystępnej cenie. Oczywiście, pod względem możliwości ustępuje np. Cytation 5, chociażby pod względem liczby możliwych do jednoczesnego zainstalowania obiektywów czy pod względem braku monochromatora do pomiarów fluorescencji, jednak przy różnicy cenowej jest to jak najbardziej zrozumiałe i akceptowalne, bo wciąż pozostaje narzędziem o szerokim zastosowaniu w pracy w laboratorium badawczym.

Jesteś zainteresowany zakupem Cytation 1? Skontaktuj się zatem z naszym Działem Aparatury poprzez e-mail aparatura@biokom.com.pl