Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Synergy HTX – wciąż aktualny klasyk

7 września 2023

Mimo, że w ofercie BioTek segment czytników wielodetekcyjnych został zdominowany przez urządzenia wykorzystujące technologię hybrydową, to urządzenia o bardziej klasycznej konstrukcji wciąż znajdują nabywców. Jednym z takich czytników jest popularny w Polsce Synergy HTX.

Synergy HTX to konstrukcja wywodząca się z wcześniejszego modelu – Synergy HT. Jest to wielodetekcyjny czytnik mikropłytkowy wyposażony w monochromator do pomiaru absorbancji oraz układ filtrowy do pomiaru luminescencji i fluorescencji. Układ ten oparty jest o dwa koła filtrów: koło filtrów emisji i koło filtrów wzbudzenia. Każde z nich posiada cztery miejsca, co w połączeniu z szerokim portfolio filtrów fluorescencyjnych daje bardzo duże możliwości aplikacyjne. Ponadto wbudowany inkubator pozwala na prowadzenie m.in. eksperymentów mierzących kinetykę enzymów, a możliwość dołączenie dwukanałowego dyspensera umożliwia wykonywanie np. testów z lucyferazą.

Jak widać, mimo, że jest to starsza konstrukcja, to wciąż może znaleźć wiele zastosowań i w wielu laboratoriach będzie sprzętem wystarczającym do prowadzenia nawet bardziej ambitnych eksperymentów.

Do kogo zatem na dzień dzisiejszy skierowany jest czytnik wielodetekcyjny Synergy HTX?

Przede wszystkim do osób poszukujących czytnika wielodetekcyjnego (a więc z możliwością pomiaru fluorescencji, luminescencji i absorbancji), ale dla których zakup Synergy H1 czy Synergy Neo2 jest zbyt dużym wydatkiem. Jednakże nie tylko zasobność portfela może decydować o wyborze tegoż urządzenia. Osoby pracujące tylko na kilku parach długości fal przy fluorescencji mogą wybrać Synergy HTX ze względu na prostszą obsługę i wyższą czułość, niż przy monochromatorze Synergy H1. Co więcej, ze względu na konstrukcję lampy czytniki Synergy HTX mogą w pewnym zakresie być wykorzystywane w technice ALPHA.

Jesteś zainteresowany czytnikiem Synergy HTX? Skontaktuj się z naszym działem aparatury na aparatura@biokom.com.pl.