Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Pipety elektroniczne

25 lutego 2021

Capp Maestro jest elektroniczną pipetą, która łączy w sobie wszystkie korzyści pipety mechanicznej z zaletami pipet elektronicznych, takimi jak wielokrotne dozowanie tej samej objętości, mieszanie itd.

Pipeta elektroniczna z wyświetlaczem

Kolorowy wyświetlacz OLED umożliwia lepszą widoczność i kontrolę podczas pipetowania, ponieważ posiada lepszy kontrast i większą częstotliwość odświeżania ekranu w porównaniu do innych ekranów LCD. Wyświetlacz OLED zużywa także mniej energii w porównaniu do innych wyświetlaczy.

Lekka konstrukcja, ergonomiczny i elegancki kształt z szerokim uchwytem pozwala odpocząć z pipetą w dłoni bez potrzeby mocnego ściskania. Zrzutnik końcówek działa jak miejsce odpoczynku dla kciuka. Po prostu połóż kciuk na wyrzutniku końcówek i delikatnie aktywuj przycisk pipetowania w tym samym czasie.

Zapraszamy do kontaktu:
capp@biokom.com.pl

Materiały do pobrania:

Pipety elektroniczne CappTonic

CappTronic jest z pewnością jedną z najłatwiejszych w obsłudze i użytkowaniu pipet elektronicznych. Posiadając tylko jedną stronę instrukcji, zapoznanie się z funkcjami jest kwestią kliku minut.

Oprócz standardowego pipetowania, można wybrać pomiędzy najczęściej używanymi trybami pipetowania, takimi jak pipetowanie odwrotne, wielokrotne dozowanie, mieszanie i dozowanie sekwencyjne. Dzięki obszernej pamięci, można przechowywać do dziewięciu indywidualnych protokołów . Dostarczana z jedną, na długo wystarczającą i łatwo wymienialną litową baterią,

CappTronic pozwala na nieprzerywane pipetowanie bez potrzeby przerywania pracy w celu naładowania baterii. O-ringi na trzonach pipety zapewniają doskonałe dopasowanie większości uniwersalnych końcówek. 

Zapraszamy do kontaktu:
capp@biokom.com.pl

Materiały do pobrania:

Pipety elektroniczne

Pipety elektroniczne są coraz częściej pojawiającymi się urządzeniami wykorzystywanymi w pracy niemalże każdego laboratorium. Produkty te nie tylko ułatwią pracę operatorowi, ale także sprawiają, że wykonywanie powierzonych obowiązków staje się szybsze, dlatego tak ważne jest, aby były jak najlepszej jakości. Dodatkowo pipety elektroniczne potrafią wyeliminować ludzki błąd praktycznie do zera, więc używając ich można mieć pewność, że otrzymane wyniki będą zgodne ze stanem faktycznym.

Pipety elektroniczne Capp Maestro

Capp to renomowana firma od lat zajmująca się tworzeniem pipet elektronicznych. Capp Maestro są to jednokanałowe pipety elektroniczne, które potrafią zoptymalizować rutynową pracę w laboratorium dzięki takim funkcjom jak mieszanie, rozcieńczanie, czy dozowanie. Produkty te posiadają wygodny elektroniczny wyświetlacz, który zapewnia bardzo dobrą widoczność. Dodatkowo informacje pojawiające się na interfejsie są bardzo czytelne.

Niekwestionowanym atutem pipety elektronicznej Capp Maestro jest możliwość przechowywania na niej najważniejszych protokołów. Ponadto urządzenie posiada akumulator litowy, który sprawia, że pipeta może pracować nieprzerwanie przez kilka godzin.

Czym charakteryzują się pipety elektroniczne Capp Tronic?

Capp Tronic są to natomiast pipety elektroniczne wielokanałowe, których obsługa jest niebywale prosta. Posiadają wiele funkcji pipetowania, między innymi dozowanie wielokrotne, dozowanie sekwencyjne, mieszanie, czy pipetowanie odwrotne.

Warto wspomnieć, że wbudowana pamięć pozwala nam na przechowywanie aż 9 procedur. Ponadto produkt posiada wymienny akumulator litowy zapewniający ciągłość pracy przez wiele godzin. Oprócz tego są niezwykle lekkie i wygodne w użyciu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą firmą BIOKOM.