Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

WEBINARIUM: NARZĘDZIA NOWEJ GENERACJI DO KLONOWANIA, EKSPRESJI BIAŁEK I ICH OCZYSZCZANIA.

9 października 2017

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić na webinarium poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom do produkcji białka. Tradycyjne metody oparte na klonowaniu a następnie lizie i oczyszczaniu białka mogą być kłopotliwe, kosztowne oraz bardzo praco- i czasochłonne. Oferowane przez nas rozwiązania firmy Takara Bio. pomogą uprościć ten proces, nawet w przypadku pracy z trudnymi w pozyskiwaniu cząsteczkami.

Przedstawione zostaną produkty nowej generacji do:
klonowania – In-Fusion®– zestaw umożliwiający szybkie (15 min), efektywne (95% pozytywnych kolonii) i bez szwowe (brak dodatkowych nukleotydów) wstawianie dowolnego genu w każdy wektor w dowolnym miejscu. Kit pozwala na wielowstawkowe klonowanie, konstrukcję operonów, mutagenezę (delecję, insercję i substytucję).

produkcji białka – wyjątkowe wektory umożliwiające ekspresję w obniżonej temperaturze pCold® oraz systemy bakteryjne: 

pET Express and Purify kitskompleksowe zestawy zawierające wektor ekspresyjny i kolumienki do izolacji białka z metką histydynową.

Brevibacillus – umożliwia ekspresję bardzo różnych rodzajów białek (enzymów, antygenów, cytokin) bez względu na ich pochodzenie (bakteryjne, eukariotyczne, archea) czy toksyczność. Powstające cząsteczki są lokowane w cytoplazmie bez tworzenia ciał inkluzyjnych.
Bacillus subtilis – dzięki bibliotece peptydów sygnałowych wklonowanych w wektor, pozwala na produkcję i wydzielanie białek do medium. Większość aktywnych enzymów dostępnych komercyjnie jest wytwarzana za pomocą tego systemu.

-oczyszczania białka – kolumny Capturem® zawierające wyjątkową wysokochłonną membranę nylonową pozwalającą na izolację białek pomimo obecności w próbie βME, EDTA, DTT, glicerolu, TCEP i innych w 5-15 min.