Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Wielofunkcyjny Dyspenser

27 września 2019

MultiFlo FX

Postępująca automatyzacja procesów w laboratorium dotyczy również procesów związanych z dozowaniem płynów oraz płukaniem płytek. Automatyzacja nie tylko zwiększa szybkość pracy, ale również przekłada się na wzrost jej dokładności i sterylności oraz pozwala na zapewnienie większego bezpieczeństwa np. prowadzonym hodowlom oraz operatorom.
W portfolio firmy BioTek znajdziecie Państwo wielofunkcyjny dyspenser mikropłytkowy MultiFlo FX

MultfiFlo FX to urządzenie, które:

  • Może być wyposażone w dwie pompy perystaltyczne
  • Może być wyposażone w moduł płuczki paskowej
  • Może być wyposażone w moduł pompy strzykawkowej pozwalającej na dozowanie do dwóch różnych odczynników
  • Może być wyposażone w moduł RAD (Random Access Dispense) pozwalający na dozowanie substancji do dowolnego dołka płytki
  • Może obsługiwać płytki od 6 do 1536 dołków (w zależności od modułu i wybranej konfiguracji)
  • Może być wyposażone w moduł AMX (Automated Media Exchange) pozwalający na ultradelikatne płukanie hodowli komórkowych

Modułowa budowa MultiFlo FX pozwala dostosować ten wielofukcyjny dyspsenser mikropłytkowy do potrzeb Użytkownika. W zależności od potrzeby moduły mogą być dowolnie dołączane i odłączane. Możliwy jest również zakup prostszej konfiguracji i rozbudowa urządzenia w zależności od zmieniających się potrzeb laboratorium.

Moduł AMX to rozwiązanie dedykowane osobom pracującym z delikatnymi komórkami, wymagającymi dużej delikatności. Zwykłe płuczki mikropłytkowe i dyspensery charakteryzują się zbyt agresywnym przepływem płynów by móc przy ich pomocy pracować np. ze sferoidami.
Moduł AMX wykorzystuje jako element roboczy pompy perystaltyczne, które pozwalają na zapewnienie delikatnego przepływu płynów w czasie płukania i wymiany medium.

MultiFlo FX przystosowane jest do pracy z automatycznym podajnikiem płytek z serii BioStack oraz automatycznym inkubatorem BioSpa i poprzez nie z czytnikiem mikropłytkowym (w tym z możliwością obrazowania). Dzięki temu możemy skonfigurować zestaw urządzeń przeznaczonych do automatycznej pracy pod komorą laminarną co zmniejsza prawdopodobieństwo kontaminacji hodowli, a w przypadku pracy z materiałami stanowiącymi zagrożenie biologiczne zwiększa bezpieczeństwo pracy operatora

Zapraszamy do kontaktu:
aparatura@biokom.com.pl

Materiały do pobrania: