Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Platforma do separacji komórek RoboSep™-S

15 listopada 2023

Izolacja żywotnych, funkcjonalnych komórek jest często pierwszym, krytycznym krokiem w realizacji badań podstawowych i translacyjnych w wielu obszarach, w tym immunologii, biologii komórek macierzystych, odkrywaniu i opracowywaniu leków, opracowywaniu szczepionek i wiele innych.

RoboSep™-S to w pełni zautomatyzowana platforma do immunomagnetycznej separacji komórek z wykorzystaniem zestawów pracujących w technologii EasySep™ marki STEMCELL. RoboSep™-S łączy szybkość i prostotę bezkolumnowych systemów EasySep™ z automatyzacją i przepustowością niezawodnej platformy liquid handling.

Platforma umożliwia izolację praktycznie każdego typu komórek, w ramach selekcji pozytywnej lub negatywnej. Protokoły dla wszystkich dostępnych zestawów, są preprogramowane w urządzeniu, a protokołów dla kolejnych, wprowadzanych na rynek zestawów, można korzystać w ramach bezpłatnej aktualizacji oprogramowania. Platforma umożliwia również tworzenie własnych, złożonych protokołów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Co więcej, system umożliwia izolacje wielokrotne z tego samego materiału wyjściowego, np. możemy w następstwie selekcji pozytywnej wyizolować dany typ komórek, a następnie użyć pozostałości (zlewki z materiałem komórkowym) do kolejnej izolacji pozytywnej lub negatywnej, a potem jeszcze następnej.

Platforma RoboSep™-S

  • umożliwia izolację wysoce oczyszczonych komórek, bez użycia kolumn, aby zminimalizować aktywację komórek i uzyskać funkcjonalne, żywotne komórki, które są natychmiast gotowe do dalszych zastosowań
  • automatyzuje wszystkie etapy izolacji, skracając czas wykonywania czynności manualnych i eliminując ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego próbek
  • wykonuje jednoczesne lub sekwencyjne izolacje komórek, aby zwiększyć przepustowość i wydajność laboratorium

Platforma RoboSep™-S wykorzystuje 4 magnesy klasy „The Big Easy” EasySep™ Magnet (Cat #18001). Magnesy pracują ze standardowymi, polistyrenowymi probówkami 14 ml (17 x 95 mm), obsługując od 0,25 ml do – 8 ml materiału. 

Zastosowanie jednorazowych końcówek do pipet eliminuje zarówno zanieczyszczenie krzyżowe próbek, jak i potrzebę częstych cykli mycia lub codziennych procedur czyszczenia.

Zestawy do platformy RoboSep™-S są kompatybilne z szeroką gamą próbek o różnych objętościach rozmiarach i źródłach pochodzenia. Jako materiał do izolacji użyte mogą zostać:

  • krew pełna
  • próbki leukaferezy
  • komórki jednojądrzaste krwi obwodowej (PBMC)
  • szpik kostny
  • splenocyty
  • inne tkanki