Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Pipety wielokanałowe

25 marca 2021

Oferujemy najszerszy zakres pipet wielokanałowych. Począwszy od 8 – i 12 – kanałowych, a kończąc na 16 -, 48 – a nawet 64 – kanałowych.
Unikalną cechą pipeta 8 – i 12 – kanałowych firmy Capp jest system podwójnych O-ringów na każdym trzonie. Umożliwia to lekkie i szczelne zakładanie końcówek większości popularnych producentów. Połączenie tej funkcji ze specjalną dźwignią , powoduje łatwość tak zakładania jak i zrzucania końcówek. Połączenie anodowanego aluminium, stali szlachetnej najwyższej próby oraz bardzo wytrzymałego plastiku czyni z pipet wielokanałowych Capp najbardziej wytrzymałe. Metalowe trzony są bardzo trwałe i nie deformują się na przestrzeni czasu. W rzadkim przypadku gdy jeden z trzonów zostanie uszkodzony, istnieje możliwość indywidualnej wymiany.

Pipetowanie a obciążenie kciuka – usprawnienia

Nadmierne obciążenie kciuka jest główną przyczyną powtarzających się urazów i dyskomfortu użytkownika podczas pipetowania. Unikalna konstrukcja wielokanałowej pipety Capp znacznie zmniejsza obciążenie kciuka. Dozowanie cieczy jest łatwe i wymaga stosowania lekkiego nacisku na ramię wyrzutnika. Dzięki podwójnym o-ringom na metalowych trzonach pipety, eliminowana jest potrzeba “wbijania” trzonu do końcówki by zapewnić szczelne dopasowanie. Należy zastosować jedynie niewielki nacisk by dokładnie nasadzić końcówkę na trzon pipety. Pipeta jest jedną z najlżejszych pipet na rynku i łączy w sobie cechy lekkiej konstrukcji oraz spójnego i niezawodnego przenoszenia cieczy w jednym ergonomicznym urządzeniu.

Pipeta Capp

Pipeta Capp gwarantuje dokładność każdego, pojedynczego kanału i precyzję we wszystkich kanałach dzięki specjalnej konstrukcji i budowie zespołu tłokowego. Niezwykle wytrzymałe i w całości autoklawowalne pipety oferują łatwy serwis. Wykorzystane w produkcji anodowane aluminium i metalowe zamiast plastikowych trzony pipety, zmniejszają prawdopodobieństwo złamania w wyniku przypadkowego upuszczenia i zakładania końcówek. Większość wewnętrznych elementów konstrukcyjnych jest wykonana z lekkich, metalowych elementów i wraz z tłokami ze stali nierdzewnej zapewniając bardzo dobrą wydajność pod względem dokładności i precyzji. Ta elegancka i bardzo ergonomiczna pipeta jest zbudowana po to by “trwać”.

Zapraszamy do kontaktu:
capp@biokom.com.pl

Materiały do pobrania: