Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

MultiFlo FX – automatyzacja pracy z płynami w laboratorium

29 listopada 2023

Automatyzacja procesów w laboratoriach badawczych jeszcze do niedawna była zarezerwowana tylko dla największych ośrodków i firm biotechnologicznych. Obecnie jednak coraz więcej pojedynczych laboratoriów jest zainteresowana wprowadzaniem rozwiązań, które pozwolą na zautomatyzowanie pracy badawczej.

Jednym z problemów jakie napotykamy w rozważaniach nad automatyzacją pracy w laboratorium, jest kwestia pracy z płynami, a więc dozowanie odczynników, płukanie płytek i wymiana mediów hodowlanych.

O ile do każdego z tych procesów bez problemu znajdziemy odpowiedni automat, o tyle nie zawsze ilość miejsca w laboratorium nam pozwoli posiadać np. trzy urządzenia. Co w momencie, kiedy w jednej aplikacji musimy zarówno płytkę wypłukać, jak i zadozować jeden lub więcej odczynników?

W takich przypadkach odpowiedzią może być opracowane przez BioTek urządzenie MultiFlo FX.

MultiFlo FX to wielofunkcyjne urządzenie, które może łączyć w sobie cechy dyspensera, płuczki czy też urządzenia do wymiany medium hodowlanego.

Urządzenie MutliFlo FX mogą posiadać jedną lub dwie pompy perystaltyczne, które pozwolą na szybkie i precyzyjne dozowanie nawet 16 różnych odczynników. Dodatkowo urządzenie może zostać wyposażone w moduł pompy strzykawkowej, który dodatkowo zwiększa możliwości dozowanie.

Moduł płuczki pozwala na płukanie płytek wielodołkowych i oparty jest o konstrukcję znaną z płuczek 50TS, co zapewnia wieloletnią pracę bez usterek.

Prawdziwą rewolucją jest jednak moduł AMX czyli Automated Media eXchange, pozwalający na wymianę medium hodowlanego poprzez delikatne dozowanie i aspirację w oparciu o pompy perystaltyczne. Moduł ten docenią w szczególności osoby, które pracują ze sferoidami.

Jeśli jesteś zainteresowany urządzeniami MultiFlo FX to skontaktuj się ze swoim przedstawicielem BIOKOM lub z naszym Działem Aparatury pod aparatura@biokom.com.pl.