Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

LipidLaunch™ szerokie portfolio narzędzi do badań nad nanocząsteczkami lipidowymi, wspierającymi terapie RNA

22 maja 2024Linia produktów LipidLaunch™ pomaga naukowcom w opracowywaniu nanocząsteczek lipidowych (LNP) w celu zapewnienia terapii kwasami nukleinowymi w niezliczonych zastosowaniach zdrowotnych, począwszy od opracowywania szczepionek po terapie nowotworowe, komórkowe lub genowe. Produkty Cayman LipidLaunch™ wspierają badania i rozwój LNP od odkrycia po bioanalizę za pomocą szeregu specjalnie opracowanych rozwiązań. Pełna linia produktów LipidLaunch™ obejmuje:


Preloaded LNPs: przygotowane jako wstępnie sformułowane LNP zawierające mRNA genu reporterowego, przeznaczone do eksperymentów pilotażowych lub weryfikujących koncepcję, aby pomóc w identyfikacji komórek docelowych i optymalizacji warunków hodowli LNP.

Loadable LNPs: puste, wstępnie sformułowane i gotowe do załadowania LNP, umożliwiają kapsułkowanie i transfekcję komórek wybranym ładunkiem RNA.

LNP Exploration Kits: zawierające komplet indywidualnie pakowanych odczynników, zestawy przeznaczone do przygotowywania LNP z niestandardowym ładunkiem dostosowanych do indywidualnych potrzeb bez konieczności użycia specjalistycznego sprzętu.

LNP Uptake Kits: będące rozwinięciem formatu LNP Exploration Kits, wzbogacone o fluorescencyjnie znakowany lipid, który jest włączany podczas przygotowywania LNP w celu wizualizacji wychwytu komórkowego LNP.


Produkty LipidLaunch™ zmniejszają bariery wejścia, oferując proste i opłacalne rozwiązania na każdym etapie badań nad LNP. Wykorzystują te same formuły lipidowe, co LNP będące przedmiotem szerokiego i aktualnego zainteresowania, w tym te stosowane w szczepionkach przeciw COVID-19 na bazie mRNA. Dostępne w wielu formatach, pozwalają badaczom na wybór w zakresie dopasowania ładunku i formulacji LNP.

Narzędzia badawcze LipidLaunch™ zostały zaprojektowane tak, aby wymagały minimalnego czasu pracy i wiedzy specjalistycznej. Preloaded LNPs i Loadable LNPs to wstępnie sformułowane LNP, które nie wymagają etapów mieszania, co maksymalizuje łatwość użycia, a zestawy LNP Exploration i LNP Uptake umożliwiają przygotowanie LNP za pomocą technik mieszania ręcznego lub, jeśli są dostępne, mikserów mikroprzepływowych.


Więcej informacji: