Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

LHC

12 maja 2021

Mimo, że wszystkie urządzenia z grupy liquid handling (płuczki, dyspensery i płuczko-dyspensery) produkowane przez BioTek Instruments Inc. umożliwiają wygodną pracę bez użycia komputera, to jednak pojawiają się sytuacje kiedy możliwość obsługi z poziomu oprogramowania ułatwia pracę z tymi urządzeniami.

Jeśli protokół płukania lub dozowania odznacza się wyższym poziomem komplikacji, a jego tworzenie z użyciem ekranu dotykowego lub uproszczonej klawiatury alfanumerycznej jest procesem długotrwałym lub też dostęp do urządzenia jest utrudniony (urządzenie znajduje się na stałe pod komorą laminarną i obsługiwane jest przez ramię robotyczne) to warto zastanowić się nad zakupem dedykowanego oprogramowania.

Do obsługi swoich urządzeń z grupy liquid handling firma BioTek opracowała oprogramowanie LHC (Liquid Handling Control), które pozwala na tworzenie i odtwarzanie protokołów płukania i dozowania oraz kontrolę pracy urządzenia.

Program LHC występuje również w wersji Secure – w wersji tej możliwe jest tworzenie kont dla poszczególnych Użytkowników, każde z różnymi poziomami uprawnień oraz śledzenie działań każdego z nich.