Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Immunohistochemia

23 października 2019

VECTASTAIN® ABC Systems

Zestawy detekcyjne Vectastain Vectora cieszą się olbrzymią popularnością, co potwierdza obecność w ponad 40000 cytowań. Technologia VECTASTAIN ABC jest oparta na interakcji biotyna – awidyna, a system został skonstruowany na zasadzie pasujących do siebie modułów i przy szerokim wyborze przeciwciał drugorzędowych, dostosowuje się do każdego przeciwciała pierwszorzędowego i gatunku tkanki.

Schemat wykonania barwienia

Poznaj całą rodzinę Vectastain

ImmPRESS™ Peroxidase Polymer Reagents

Nieustanie rozwijane przez firmę Vector Laboratories i udoskonalane przez dziesięciolecia technologie chemii polimerów i koniugacji cząsteczek zaowocowały wprowadzeniem na rynek systemów barwienia ImmPRESS™. W istocie jest to przeciwciało wtórne z unikalnym mikropolimerowym łańcuchem składającym się z gęsto upakowanych, wysoce aktywnych cząsteczek peroksydazy. To szybka, jednoetapowa metoda barwienia immunohistochemicznego dająca niezrównaną czułość i intensywny sygnał ukazujący lokalizację antygenu. Swoim podejściem do konstrukcji systemów polimerowych, Vector pozwala uniknąć istotnych wad obecnych w systemach opartych na wielkocząsteczkowych szkieletach dekstranowych lub innych makromolekułach. Mikropolimerowy odczynnik ImmPRESS™ nie jest podatny na interferencje przestrzenne, dzięki czemu wykazuje wyjątkową fleksybilność, umożliwiającą błyskawiczną penetrację tkanki i dyfuzję do miejsca reakcji. Dzięki czemu osiągnięto znakomitą czułość i minimalne tło.

Poznaj całą rodzinę ImmPRESS

Vector® M.O.M.™ (Mouse on Mouse) i H.O.H. ™ (Human on Human) Immunodetection System

Specyficzna detekcja przeciwciał pierwszorzędowych, pochodzących z tego samego gatunku, co badana tkanka jest bardzo utrudniona ze względu na obecność endogennych immunoglobulin. Konwencjonalne anty-mysie, bądź anty-ludzkie systemy detekcyjne nie są zdolne do odróżnienia odpowiednio mysich lub ludzkich przeciwciał pierwszorzędowych od mysich lub ludzkich immunoglobulin endogennych, co skutkuje mocnym tłem.

Systemy Vector M.O.M. (Mouse on Mouse) i H.O.H. (Human on human) są specjalnie zaprojektowane do lokalizowania mysich przeciwciał na mysiej tkance, lub ludzkich przeciwciał w ludzkiej tkance. Wykorzystuje metodę VECTASTAIN®ABC, ale zawiera opatentowany specyficzny gatunkowo Ig Blocking Reagent (reagent blokujący endogenne Ig) oraz zmodyfikowane anty-mysie / anty-ludzkie przeciwciało drugorzędowe.

Z Vector M.O.M. / H.O.H. nie potrzeba już czasochłonnych przygotowań, a trudne barwienie stanie się jedynie rutyną.
Poznaj pełną gamę produktów

Opatentowane substraty dla enzymów

Łącznie z tradycyjnymi chromogenicznymi substratami, Vector proponuje również szeroki wybór swoich własnych rozwiązań, które dostarczają nową gamę kolorów ważnych dla barwienia pigmentowanych tkanek, nowotworów skóry oraz do lokalizacji kilku antygenów na jednym skrawku (Multiple Antigen Labeling). Kilka substratów może być efektywnie oglądanych w mikroskopii ciemnego pola lub elektronowej. Wiele substratów odznacza się szczególnymi cechami, które mogą być przydatne do kolokalizacji antygenów z użyciem wizualizacji pełnego spektrum.
Poznaj wszystkie substraty dla alkalicznej fosfatazy (AP)
Poznaj wszystkie substraty dla peroxydazy (HRP)