Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Gen5 – pomiar

12 maja 2021

Prócz posiadania wysokiej jakości czytnika niezbędnym jest posiadanie odpowiedniego oprogramowania, które pozwoli nam na pracę z urządzeniem i w pełni wykorzystać jego możliwości.
Dlatego firma BioTek Instruments Inc. stworzyła do obsługi swoich czytników oprogramowanie Gen5 – program, którego kolejne wersje cieszą się niesłabnącą sympatią osób pracujących z technikami mikropłytkowymi.
Gen5 to intuicyjne oprogramowanie, które pozwala na obsługę czytnika, przygotowanie protokołów, przeprowadzanie eksperymentów oraz analizę i eksport wyników do formatów powszechnie używanych.
Przygotowanie nawet najbardziej skomplikowanego protokołu z użyciem programu Gen5 będzie czynnością łatwą i przyjemną. Przejrzysty interfejs pozwala na szybkie wyszukiewanie potrzebnych nam narzędzi.

Gen5 jest oprogramowaniem wspólnym dla wszystkich czytników BioTek. Jeśli posiadany przez nas czytnik nie pozwala na jakiś typ pomiaru to opcja ta będzie niedostępna. Dzięki temu jeśli w przyszłości zdecydujemy się na zakup bardziej zaawansowanego urządzenia, to nie będziemy musieli uczyć się od podstaw nowego programu.

Przygotowanie mapy płytki pozwala nam skategoryzować odpowiednie dołki i następnie ułatwia wprowadzanie wzorów kalkulacji.

Predefiniowane opcje najpopularniejszych form kalkulacji pozwalają na szybkie wprowadzenie sposobu obliczania wyników w naszym protokole oraz zmniejszają ryzyko popełnienia błędu.

Program Gen5 pozwala na obliczanie wyników w oparciu o wiele modeli dopasowania krzywej standardowej. Co więcej, w jednym protokole możemy mieć ich kilka.

Wyniki prezentowane są w kilku formach. Prócz wyników przeliczonych, cały czas mamy dostęp do surowych danych. Każdy z wyników może być pojedynczo eksportowany do formatu Excel, dzięki czemu możemy wynikami podzielić się z osobami, które nie posiadają programu Gen5 oraz wykorzystać je jako dane wejściowe w innych programach np. statystycznych.

W programie zaimplementowano przykładowe pliki eksperymentów i protokołów. Z ich pomocą nie tylko możemy doskonalić swoje umiejętności w obsłudze programu, ale również możemy szybciej przygotować własne protokoły bazując na już istniejących.

Program Gen5 występuje również w wersji Secure – w wersji tej możliwe jest tworzenie kont dla poszczególnych Użytkowników, każde z różnymi poziomami uprawnień.
Każdy czytnik mikropłytkowy BioTek dostarczany jest z programem Gen5 w wersji standardowej z licencją na 5 instalacji stanowiskowych.

Zapraszamy do kontaktu:
aparatura@biokom.com.pl