Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Czytniki – walidacja i serwis

5 marca 2021

Obsługa serwisowa i pogwarancyjna

Firma Biokom jako autoryzowany przedstawiciel Biotek Instruments w Polsce, zapewnia profesjonalną obsługę serwisową i pogwarancyjną oferowanych urządzeń. Zajmujemy się naprawą i konserwacją płuczek mikropłytkowych, czytników wielodetekcyjnych i spektrofotometrów. Naprawy realizujemy w oparciu o oryginalne części producenta, zarówno bezpośrednio u klienta jak i w siedzibie firmy w Jankach. Nasz zespół serwisantów stale podnosi kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach serwisowych i konferencjach organizowanych przez Biotek Instruments na całym świecie.

Walidacja

W ramach serwisu świadczymy także szeroko pojęte usługi walidacji urządzeń. Dysponujemy wzorcami do pomiarów absorbancji, luminescencji oraz fluorescencji. Dokonujemy sprawdzeń czytników Biotek, a także wielu wiodących firm, takich jak Thermo Fisher, Dynatech, Tecan Trading, Mindray, DRG International, Asys Hitech i innych. Wystawiamy certyfikaty dopuszczenia do użytkowania wraz z pełnym raportem ze sprawdzenia zawierającym szczegółowe dane pomiarowe.
W przypadku płuczek stosujemy metodę wagową co pozwala na dokładne zbadanie precyzji dozowania oraz aspiracji badanych urządzeń. W razie potrzeby dokonujemy czyszczenia, konserwacji lub wymiany elementów układu dozującego, a także naprawy pomp strzykawkowych, próżniowych, nurnikowych czy perystaltycznych.

Druk 3D

Zajmujemy się także projektowaniem i wytwarzaniem wszelkiego rodzaju elementów w technologii druku 3D. Dla naszych klientów realizowaliśmy różnego rodzaju przedmioty pomocne w codziennej pracy jak statywy, podstawki, uchwyty itp. Każdy projekt konsultowany jest indywidualnie pod konkretne potrzeby laboratorium. Zachęcamy do współpracy w tym zakresie.

Zapraszamy do kontaktu

Zapytania związane z przeglądami i walidacjami oraz awarie urządzeń prosimy zgłaszać mailowo na adres:
serwis@biokom.com.pl
W zgłoszeniu dotyczącym awarii powinien się znaleźć model urządzenia oraz czterocyfrowy kod błędu wyświetlany na ekranie urządzenia lub w oprogramowaniu Gen5.