Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Automatyczne inkubatory mikropłytkowe

12 maja 2021

Coraz więcej naukowców zainteresowanych przeprowadzaniem dłuższych eksperymentów poszukuje urządzeń pozwalających na automatyzację swoich doświadczeń. Konieczność ręcznej pracy jest nie tylko absorbująca, ale ma też bezpośredni, negatywny wpływ na powtarzalność wyników.
Specjalnie dla takich osób BioTek Instruments Inc. stworzyła automatyczne inkubatory BioSpa wyposażone w ramię podające.

Automatyczne inkubatory BioSpa to rozwiązanie dla obecnych i przyszłych posiadaczy czytników, płuczek, dyspenserów oraz mikroskopów. Inkubator wyposażony jest w osiem kompartmentów pozwalających na prowadzenie hodowli w wielu naczyniach jednocześnie.
Robotyczne ramię podaje płytkę do czytnika lub mikroskopu lub urządzenia typu liquid handling, aby po zakończonej procedurze wróciło do inkubatora celem dalszej hodowli.
Dzięki temu zyskujemy możliwość przeprowadzania większych lub wielu różnych eksperymentów jednocześnie bez konieczności manualnego przekładania płytek między urządzeniami.

BioSpa posiada osiem miejsc do umieszczenia naczyń hodowlanych. Wykorzystując stosowne adaptery możemy prowadzić hodowle nie tylko na płytkach wielodołkowych, ale również na szalkach Petriego, naczyniach typu LabTek czy butelkach.
BioSpa posiada wbudowany inkubator pozwalający na inkubację nawet w 45oC. Występuje również wersji pozwalającej na kontrolę składu atmosfery.

BioSpa może być połączony z jednym lub z dwoma urządzeniami. Łącząc inkubator np. z Cytation z dyspenserem wielofunkcyjnym MultiFlo FX i zamykając cały zespół w komorze laminarnej tworzymy w pełni automatyczny system pozwalający na wysiew komórek, ich hodowlę oraz wykonywanie pomiarów i obrazowanie.

Zapraszamy do kontaktu:
aparatura@biokom.com.pl

Materiały do pobrania: