Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Automatyczna mikroskopia konfokalna i pomiar

11 maja 2021

Cytation 10

Automatyczne systemy obrazujące marki BioTek Instruments zyskały rzeszę wiernych Użytkowników na całym świecie. Jednakże mikroskopia szerokiego pola nie pozwala na tak selektywne zbieranie i analizowanie sygnału jak mikroskopia konfokalna.
Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom Użytkowników szukających mikroskopu konfokalnego BioTek opracował model Cytation C10.

Cytation C10 to automatyczny mikroskop połączony z czytnikiem wielodetekcyjnym. Prócz mikroskopu konfokalnego opartego o tarcze Nipkowa może być wyposażony w mikroskop szerokopolowy znany z pozostałych urządzeń z linii Cytation i mikroskopów Lionheart.

Cytation C10 pozwala na zainstalowanie do 6 obiektywów o powiększeniach w zakresie 1,25x do 60x (w tym obiektywy o powiększeniach 20x, 40x i 60x przeznaczonych do mikroskopii konfokalnej)
Źródłem światła w module konfokalnym są wiązki lasera o 6 długościach fali: 405, nm, 445nm, 470nm, 520n, 555nm oraz 640nm, co pozwala na pracę z sześcioma najpopularniejszymi barwnikami fluorescencyjnymi, do których opracowano nowe kostki filtrowe. Jednocześnie w aparacie mogą być zainstalowane cztery takie kostki.

Dodatkowo Cytation C10 może być wyposażony w moduł mikroskopii szerokiego pola, gdzie źródłem światła są diody LED, sparowane ze stosowną kostką dla odpowiedniego barwnika. Dzięki temu Użytkownik ma dostęp zarówno do dokładnego mikroskopu konfokalnego oraz szybkiego mikroskopu szerokiego pola.

Cytation C10 może być wyposażony w kamerę Hamamatsu z matrycą typu sCMOS. Modele wyposażone w tę kamerę jednocześnie prócz tarczy Nipkowa 60µm wyposażone są w dodatkową tarczę 40µm co pozwala na uzyskanie obrazu o wyższej rozdzielczości przy powiększeniach 20x i 40x.
Urządzenie może być wyposażone w moduł czytnika wielodetekcyjnego czyniąc go w pełni uniwersalną jednostką obrazująco-pomiarową. Do Cytation C10 można podłączyć dwukanałowy dyspenser pozwalający dozować niewielkie ilości wybranej substancji bezpośrednio do dołka płytki oraz kontroler składu atmosfery pozwalający na stworzenie np. warunków hipoksji w komorze pomiarowej.

Do obsługi mikroskopu przeznaczony jest program Gen5 w wersji Gen5 Image+ lub Gen5 Image Prime. Program ten pozwala zarówno na przechwytywanie obrazu, jego obróbkę, analizę, przygotowanie automatycznych eksperymentów, wykonanie pomiarów oraz przygotowanie gotowych do publikacji wyników.


https://youtu.be/_75P_trXcEw

Zapraszamy do kontaktu:
aparatura@biokom.com.pl

Materiały do pobrania: