Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Automatyczna Mikroskopia

23 września 2019

Lionheart FX

Automatyzacja dotyka niemal każdej sfery pracy w laboratorium. Możliwość prowadzenia wielogodzinnych i wielodniowych eksperymentów znacznie poszerza możliwości badawcze.
Konwencjonalne mikroskopy wymagają stałej obecności i obsługi przez operatora, co w praktyce wyklucza możliwość prowadzenia dłuższych obserwacji. Z pomocą przychodzi firma BioTek wraz urządzeniem Lionheart FX!

Lionheart FX to automatyczny mikroskop szerokiego pola pozwalający na obrazowanie w jasnym polu, jasnym polu w kolorze, kontraście fazowym i fluorescencji.
W mikroskopie można zainstalować do 6 obiektywów jednocześnie o zakresie powiększeń od 1,25x do 100x.

Źródłem światła są diody LED generujące światło o konkretnej długości fali. Oświetlacze LED parowane są z kostką filtrową odpowiednią do wybranego barwnika fluorescencyjnego. W ofercie firmy BioTek znaleźć można kostki filtrowe dla wszystkich popularnych barwników jak również można skomponować kostkę niestandardową. Dzięki temu wybór konfiguracji urządzenia jest bardzo intuicyjny a jej zmiana w przypadku nowych potrzeb prosta

Lionheart FX może być dodatkowo wyposażony w dwukanałowy dyspenser pozwalający dozować niewielkie ilości wybranych substancji bezpośrednio do dołka płytki. Dodatkowo mikroskop wyposażony jest w inkubator pozwalający na prowadzenie obserwacji nawet w 40 oC.

Lionheart FX pozwala na pracę z wieloma różnymi rodzajami naczyń. Możemy korzystać nie tylko z płytek wielodołkowych, ale również szalek, szkiełek, naczyń typu LabTek czy butelek do hodowli komórkowych. W połączeniu z komorą do pasywnego utrzymania wilgotności i kontrolerem składu atmosfery pozwala to na prowadzenie wielodniowych obserwacji połączonych z prowadzeniem hodowli komórkowych.

Do obsługi mikroskopu przeznaczony jest program Gen5 w wersji Gen5 Image+ lub Gen5 Image Prime. Program ten pozwala zarówno na przechwytywanie obrazu, jego obróbkę, analizę, przygotowanie automatycznych eksperymentów, wykonanie pomiarów oraz przygotowanie gotowych do publikacji wyników.


Zapraszamy do kontaktu:
aparatura@biokom.com.pl

Materiały do pobrania: