Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

800TS prostota i niezawodność

26 listopada 2021

Kiedy w 1995 w Polsce w pełni zachodziły przemiany ustrojowe, a w podwarszawskich Jankach powstała firma BIOKOM, po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego z taśmy produkcyjnej w fabryce BioTek w Winooski w stanie Vermont zjechał pierwszy czytnik absorbancji ELx800. Niedługo później amerykańskie czytniki podbiły polskie laboratoria i wiele z nich, obsługiwane przez kolejne pokolenia użytkowników, pracuje do dziś.

O niewątpliwym sukcesie urządzeń ELx800 zadecydowała cena, prostota obsługi oraz niezawodność.
Czytnik oparty o układ filtrowy charakteryzuje się długą żywotnością (limitowaną tak naprawdę tylko żywotnością filtrów, których degradacja następuje ewentualnie po kilkunastu latach oraz długością życia lampy, której wymiana jest relatywnie tania). Również prosty układ poruszania wózkiem, charakteryzuje się bezawaryjną pracą, a ewentualne naprawy są nieskomplikowane oraz stosunkowo niedrogie. Dzięki temu urządzenia instalowane pod koniec lat 90-tych do dziś wykonują swoje zadania. Dodatkowo intuicyjna obsługa (początkowo tylko poprzez ekran z klawiaturą, później przez programy KC, a później Gen5) sprawia, że przygotowanie nowego operatora do pracy z urządzeniem jest procesem szybkim i łatwym. W 2017 roku BioTek ogłosił koniec produkcji czytników ELx800 oraz zastąpienie ich unowocześnioną wersją – 800TS. Czytniki 800TS w przeciwieństwie do swego poprzednika ,wyposażone są w kolorowy, dotykowy ekran, który ułatwia obsługę urządzenia, kiedy nie jest sterowane z poziomu komputera. Dodatkowo wprowadzono też wersje czytnika, które posiadają wbudowany inkubator oraz mogące obsługiwać płytki 384-dołkowe.

Pomimo, że czytniki 800TS wyglądają na zbyt proste urządzenia, aby sprostać wyzwaniom dnia dzisiejszego, a oparcie ich konstrukcji o sprzęt powstały w latach 90-tych sprawia, że wydają się być przestarzałe, to jednak wciąż stanowią idealne rozwiązanie dla wielu użytkowników.

Po pierwsze – oparte o sprawdzoną i dopracowaną konstrukcję czyni je urządzeniami o niskiej awaryjności i długim czasie funkcjonowania. Kupując 800TS (tak jak każdy czytnik BioTek) mamy pewność, że będziemy cieszyć się nim przez lata. Prostota obsługi i możliwość pracy bez użycia komputera sprawiają, że bardzo szybko przeszkolimy użytkownika do pracy. Możliwość kupienia dodatkowych filtrów, do pracy z innymi długościami fali, pozwala w prosty sposób rozszerzyć spektrum aplikacji, do jakich będziemy mogli użyć naszej 800-tki.

Czytniki 800TS będą idealnym wyborem dla osób pracujących z komercyjnymi zestawami ELISA. Znajdą zastosowanie zarówno w laboratoriach badawczych, usługowych (wykonujących np. testy na obecność alergenów) czy diagnostycznych. Dodatkowo poprzez dokupienie dodatkowych filtrów pozwolą na pracę z innymi aplikacjami osobom ze skromniejszym budżetem, które nie mogą sobie pozwolić na zakup np. spektrofotometru.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem czytnika 800TS to zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami!

Zapraszamy do kontaktu:
aparatura@biokom.com.pl