Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Zamrażarki VIP Eco ULT

9 sierpnia 2022

Zamrażarki niskotemperaturowe z serii VIP Eco ULT zaprojektowano, aby zminimalizować zużycie energii elektrycznej, przy zachowaniu niezawodności pracy urządzenia i dobrej jednorodności temperatury w obrębie komory roboczej, bo to przekłada się na stabilność i bezpieczeństwo przechowywanego materiału.

Według badań porównawczych firmy PHCBi wykonanych w japońskiej fabryce i odnoszących się do poprzednich modeli producenta, oszczędności w rachunkach za energię elektryczną mogą wynosić kilku tysięcy złotych rocznie.

Poziom zużycia energii elektrycznej przez zamrażarkę jest obecnie najniższy na rynku. Osiągnięto to dzięki zoptymalizowanego sposobu ułożenia obwodom systemu chłodzenia oraz połączeniu dwóch unikalnych technologii – paneli izolacyjnych VIP w technologii VIP Plus oraz inwertorowym sprężarkom.

 • Opatentowane panele próżniowe VIP Plus wykorzystujące najlepszy obecnie izolator na rynku, dzięki czemu wewnętrzna izolacja komory roboczej ma najmniejszą szerokość wśród zamrażarek niskotemperaturowych. Ta sama przestrzeń w laboratorium może być teraz efektywniej wykorzystana.
 • Zastosowanie wydajnych i naturalnych, węglowodorowych czynników chłodniczych umożliwiło zastosowanie mniejszych sprężarek, które zużywają mniej energii elektrycznej. Są to kompresory inwertorowe, które podczas normalnej pracy pozostają włączone dłużej niż typowe sprężarki, ale z minimalną prędkością. Pozwala to na redukcję poboru mocy przez zamrażarkę.

W zamrażarkach z serii VIP Eco ULT zastosowano także inne, wyjątkowych technologie i rozwiązania, które są wspólne dla większości zamrażarek niskotemperaturowych firmy PHCBi:

 • wyświetlacz LCD do sterowania pracą urządzenia, określania poziomów alarmów i wyświetlania historii parametrów pracy urządzenia. Port USB pozwoli natomiast na eksport danych na pamięć zewnętrzną.
 • uchwyt EZ Latch – pancerny i skuteczny uchwyt testowany min. 10.000 razy w japońskiej fabryce dla każdej serii produkcyjnej. Zaprojektowany tak, aby urządzenie zawsze można było otworzyć jedną ręką, a siła docisku uchwytu zapewnia odpowiednie dopasowanie uszczelki drzwi zewnętrznych
 • dodatkowe, izolowane wewnętrzne drzwi z uszczelkami minimalizują ogrzewanie się otwartej zamrażarki i szybszego powrotu do temperatury zadanej po zamknięciu
 • podgrzewana uszczelka drzwi zewnętrznych minimalizuje ilość osadzającego się lodu
 • port uwalniania próżni – umożliwia płynne otwieranie drzwi, gdy uszczelka drzwi jest zaciśnięta pod wpływem podciśnienia wytworzonego przez różnicę temperatur między komorą a otoczeniem
 • kilka portów dostępu w celu podłączenia niezależnych urządzeń, sond lub systemów dodatkowo podtrzymujących temperaturę
 • elastyczny układ półek, aby każdy mógł zaplanować wykorzystanie przestrzeni komory roboczej po swojemu
 • zamek z kluczem, z możliwością zabezpieczenia kłódką
 • nóżki poziomujące i kółka

Dostępne modele pionowe:

Krótka prezentacja serii VIP Eco:

Zapraszamy do kontaktu:
aparatura@biokom.com.pl

Materiały do pobrania:PHCBi – aplikacja na smartfona z możliwością wizualizacji urządzenia w laboratorium. Pobierz.