Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Baza wiedzy

Cytation C10 – król uniwersalności

28 lutego 2024

Od czasu wprowadzenia na rynek Cytation 3, będącego pierwszym w historii BioTek Instruments urządzeniem do obrazowania, minęła już ponad dekada. Od tego momentu produkcja Cytation 3 została zakończona, jednak kolejne urządzenia z tej rodziny wprowadzano na rynek. Po Cytation 5, Cytation 1 i Cytation 7 najnowsze urządzenie z rodziny Cytation otrzymało oznaczenie C10 i wprowadziło nową definicję uniwersalności.


Cytation C10 to nie tylko urządzenie będące połączeniem mikroskopu i czytnika mikropłytkowego. Jest to również… mikroskop konfokalny!


Dokładniej mikroskop konfokalny oparty o wirujące dyski Nipkowa (standardowo wyposażone w jeden dysk o średnicy otworach 60 µm, w wersji dwudyskowej wyposażonej w kamerę Hamamatsu 60 i 40 µm) z laserem 6-cio wiązkowym.

Oznacza to, że kupując Cytation C10 możemy mieć tak naprawdę nie jedno, nie dwa, a aż trzy różne urządzenia w jednej obudowie – wielodetekcyjny czytnik mikropłytkowy oparty o monochromatory, mikroskop szerokopolowy (znany z wcześniejszych modeli Cytation i linii mikroskopów Lionheart) oraz mikroskop konfokalny.

Jednak w Cytation C10 możemy nie tylko korzystać z suchych obiektywów. Od końca 2023 roku wszystkie modele Cytation C10 są gotowe do pracy z nowymi immersyjnymi obiektywami. Korzystając z modułu dwukanałowego dyspensera Użytkownik może podawać wodę bezpośrednio na obiektyw. Dzięki temu możliwym stało się wykorzystywanie immersji wodnej w automatycznym obrazowaniu kinetycznym!

Cytation C10 współpracuje też automatycznym inkubatorem szufladowym BioSpa oraz podajnikami mikropłytek BioStack, które pozwolą zwiększyć przepustowość naszych eksperymentów oraz zautomatyzować je w jeszcze większym stopniu.
Jeśli jesteś zainteresowany urządzeniem z linii Cytation C10 skontaktuj się z naszym działem aparatury pod adresem aparatura@biokom.com.pl.