Zamknij
Kod produktu Nazwa Producent

Aktualności

BioTek 50TS – Płuczka dla każdego!

18 czerwca 2024


Płuczki mikropłytkowe to często niedoceniane urządzenia i nie każdy z wykonujących np. testy ELISA zdaje sobie sprawę z ich wagi. O tym dlaczego potrzebujemy płuczek mikropłytkowych pisaliśmy już na łamach naszego bloga tutaj. Dziś chcielibyśmy przybliżyć serię urządzeń, którą można z całą pewnością zaliczyć do jednej z najpopularniejszych (jeśli nie najpopularniejszych) linii płuczek mikropłytkowych w Polsce. Mowa oczywiście o urządzeniach Agilent Technologies BioTek 50TS.


BioTek 50TS to seria płuczek do płukania płytek wielodołkowych zaliczanych do tzw. płuczek paskowych. Oznacza to, że głowica płucząca płucze (w dużym uproszczeniu) jednocześnie jeden pasek płytki wielodołkowej. Płukanie płytki jest trochę dłuższe, niż w przypadku płuczek z głowicą 96-kanałową, ale samo urządzenie jest znacznie tańsze i prostsze w użytkowaniu. Ponadto, jeśli nie wykorzystujemy za każdym razem wszystkich 96 dołków płytki wielodołkowej tylko np. 3 kolumny (stripy) możemy ustawić płuczkę, aby tylko używane przez nas dołki zostały wypłukane.


Najistotniejszym elementem płuczek BioTek 50TS jest dozująca pompa strzykawkowa. Zastosowanie tego typu pompy pozwoliło na uzyskanie wysokich parametrów jeśli chodzi o precyzję dozowania oraz trwałość urządzenia. Dość powiedzieć, że poprzedniczki – Elx50 (na których bezpośrednio bazują płuczki 50TS) instalowane w Polsce przez BIOKOM pod koniec lat 90-tych pracują do dziś, ciesząc swoich użytkowników bezawaryjną pracą.


Więcej o płuczkach 50TS możecie przeczytać tutaj. Zachęcamy też do bezpośredniego kontaktu z nami!